fbpx

Úsek 4

GPX FILE STAGE 4 pre ULTRA / GPX FILE STAGE 4 pre ŠTAFETY – NA STIAHNUTIEÚsek 4:   Sološnica – Pezinská Baba    
ULTRA: ► 23,1 km ▲ 1395 m ▼ 1093 m   /   RELAY: ► 19,3 km ▲ 1088 m ▼ 775 m

UTRA ST140-Stage4-elevation ULTRA v2016

ŠTAFETYST140-Stage4-elevation RELAY v2016

GPX FILE STAGE 4 pre ULTRA   /   GPX FILE STAGE 4 pre ŠTAFETY – NA STIAHNUTIE

Itinerár kompletnej trasy STEFANIK TRAIL, mapa úseku ULTRA a mapa úseku ŠTAFETY

Začiatočná stanica úseku: Sološnica

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.46806775778532  Long 17.23230485804379

Konečna stanica úseku: Pezinská baba, chata Korenný vrch

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.347777221351862  Long 17.191059440374374

SOLOŠNICA – PEZINSKÁ BABA, chata Korenný vrch

StefanikTrail2014-83-Solosnica„Ranná etapa" aj takto ju môžeme nazvať. Začína na 58. a končí na 76. kilometri STEFANIK TRAIL, teda za polovicou trate. Dobre sa v Sološnici posilnite a osviežte. Čaká vás takmer stále stúpanie. Najväčším technickým orieškom bude stúpanie po Taricových skalách. Zrejme občas budete musieť „klesnúť na štyri" a liezť a trpezlivo hľadať právnu polohu pre vaše unavené nohy. Šetrite si pľúca aj lýtka na výstup na Skalnatú. Niektorí z vás budú mať možno šťastie a práve tam ich stihne svitanie. Je to nádherný pohľad, na ktorý tak skoro nezabudnete. Minimálne po Pezinskú Babu bude reflexné značenie. Nezabúdajte, že v čase pretekov STEFANIK TRAIL budú noci najkratšie v roku. Pokiaľ si teda na štarte založíte do čeloviek nové baterky, mali by vám pohodlne vydržať až na koniec tejto etapy. V jej závere budete prudko klesať. Držte sa stále červenej turistickej značky. Ak ju náhodou miniete a po čase zistíte, že ste uhli z trasy je jediný spôsob ako to napraviť. Otočte sa tvárou smerom odkiaľ ste práve prišli a šliapte kým neuvidíte prvú červenú turistickú značku alebo fáborku. Pri nej sa zastavte a hľadajte ďalšiu pokračujúcu značku alebo fáborku v smere, ktorým ste mali pokračovať. Dajte si pozor na prechod cez asfaltovú cestu, ktorá pretína miesto kde pribiehate na Pezinskú Babu. Často tam po nej jazdia motorkári veľkou rýchlosťou. Keď sa dostanete na druhú stranu cesty ste už len pár desiatok metrov od chaty Korenný vrch, kde vás okrem iných dobrôt bude čakať chutná, mocná ranná polievka, čapované pivo, kofola a možno váš prvý sprievodný bežec „pacer", ktorý vám bude robiť spoločnosť v druhej polovici pretekov a pomôže vám nevzdať to a dostať sa až do cieľa.

Výzva štvrtého úseku: 90:10 les a asfalt, Taricové skaly sú asi poslednou vážnejšou technickou prekážkou STEFANIK TRAIL. To ale neznamená, že druhá časť trate nebude obtiažna. Naopak, s pribúdajúcimi kilometrami a úbytkom síl musíte stále pozornejšie sledovať reakcie vášho tela na mnoho ďalších prudkých stúpaní a klesaní, ktoré na vás ešte čakajú. Opäť toho v tejto etape musíte veľa nastúpať. Aj táto časť trate má hneď niekoľko úsekov, ktoré sa dajú „podbehnúť". Počítajte s tým, že na Vás na týchto úsekoch budú čakať „mŕtve" kontroly.

StefanikTrail2014-83x-DSC 4403-Pezinska-babaDobré správy:Tu vám mnohým doslova začne svitať. Ranné slnko vám vleje do tela nové fyzické a najmä psychické sily. Pobežíte 19 kilometrov od cestovín k polievke. To by vás snáď mohlo trochu povzbudiť J. Na Pezinskej Babe už budete mať polovicu tejto veľkej výzvy za sebou! Je to určite správny čas zhodnotiť aktuálny stav ako ste na tom. Na občerstvovačkách sú skvelí dobrovoľníci, ktorí pre vás urobia takmer všetko čo vám na očiach uvidia. Ich jediným želaním v ten deň je, vyprevadiť vás z občerstvovacej stanice v lepšom stave a s väčším úsmevom ako keď vás na nej privítali. Buďte k dobrovoľníkom milí a zhovievaví. Komunikujte s nimi otvorene a jasne im povedzte v čom vám môžu pomôcť, čo od nich skutočne najviac v danom momente potrebujete.

Dobré rady: Nie je vám do spevu a nebodaj v Sološnici, alebo na Pezinskej Babe myslíte na to, že to vzdáte? Tak v prvom rade, nesústreďte sa na to, koľko toho pred sebou ešte máte. Táto myšlienka vás môže úplne odrovnať. Myslite najďalej po ďalšiu občerstvovačku. Ak na tom nie ste úplne najlepšie, myslite teda len na najbližší stúpanie, alebo aj najbližšiu zákrutu, možno len najbližší strom. Pokračujte! Určite sa vaše chmúrne myšlienky za tým najbližším stromom alebo na najbližšej občerstvovacej stanici rozplynú. Nejedzte priveľa, ale určite zvýšte prísun kalórií. Na občerstvovacích staniciach pre vás pripravíme ich pestré zásoby. Pite tak, aby ste neboli smädní a hlavne si strážte prísun solí a minerálov. Prílišná konzumácia vody môže spôsobiť ich rýchle vyplavovanie a to vám môže prekaziť vaše plány a celú výpravu. Možno už prišiel čas aj na zvýšené dávky magnézia, chráňte sa pred kŕčmi.